Oferta - Drzwi wewnętrzne

JESTEŚMY AUTORYZOWANĄ GRUPĄ MONTAŻOWĄ PORTA, GERDA, KMT STAL

Drzwi wewnetrzne – przeznaczone do stosowania wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych i biurowych. Należy pamiętać, że takie drzwi nie nadają się do stosowania jako drzwi wejściowe z klatki schodowej do mieszkania lub w innych miejscach, w których warunki otoczenia, tak pod względem temperatury, jak i wilgotności, są niekorzystne. Bogata oferta pozwala każdemu Klientowi znaleźć interesujący go model skrzydła zarówno pod względem wzorniczym, jak i cenowym. Oferujemy skrzydła płytowe wykończone lakierem, laminatami w bogatej palecie kolorystycznej, okleiną syntetyczną i okleiną naturalną oraz skrzydła płycinowe o konstrukcji ramowej w okleinie naturalnej. Wspólną cechą różnorodności wykonań poszczególnych modeli jest ich wysoka jakość. Bez względu na cenę drzwi nasi Klienci mogą być pewni, że otrzymają produkt najwyższej jakości.
Minimalna szerokość drzwi wewnętrznych do kuchni, łazienki, wydzielonego ustępu (w.c.) i do pomieszczeń, w których przebywają ludzie, musi wynosić minimum 90 cm. Dotyczy to budynków projektowanych po wejściu w życie tego rozporządzenia. W domach wybudowanych przed rozporządzeniem spotkamy węższe otwory drzwiowe (60-80 cm). Nie trzeba ich jednak dostosowywać do aktualnie obowiązujących wymiarów. Dlatego też na rynku można dostać także skrzydła drzwiowe o szerokości mniejszej niż 90 cm.
Drzwi do łazienek i ustępów powinny otwierać się na zewnątrz pomieszczeń. Ich skrzydła muszą mieć (w dolnej części) otwory wentylacyjne o powierzchni nie mniejszej niż 0,022 m kw. Drzwi do kuchni nie mogą mieć progów.
Drzwi muszą posiadać świadectwa przydatności do stosowania w budownictwie oraz aprobaty techniczne Instytutu Techniki Budowlanej (ITB). Badania atestacyjne przeprowadzane są w Centralnym Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Przemysłu Stolarki Budowlanej oraz w Państwowym Zakładzie Higieny. Badane są materiały, jakość wykonania, wymiary zewnętrznych prostokątności i płaskości, sprawność działania, izolacja akustyczna, odporność na oddziaływanie czynników mechanicznych (m.in. w próbie wielokrotnego otwierania i zamykania). Drzwi przechodzą testy toksyczności materiałów konstrukcyjnych i wykończeniowych w warunkach normalnych oraz ekstremalnych (np. w trakcie pożaru).
Producenci dbają, by w asortymencie znalazły się drzwi dla każdego - inne będą wymagania mieszkańca bloku i właściciela rezydencji. Każdy z nich ma jednak prawo żądać zagwarantowania jakości i niezawodności wybranego produktu.

PORTA

DRE

POL-SKONE